Startujący na handbiku Krystian Giera (Veloaktiv) w kat. MH4 zdobył srebrny medal we wczorajszej jeździe indywidualnej na czas Mistrzostw Świata w para kolarstwie rozgrywanych we włoskim Maniago. Na trzecim stopniu podium uplasował się mistrz paraolimpijski z Rio de Janeiro i Londynu Rafał Wilk (Stal Rzeszów). Brązowy medal do dorobku Polaków dołożyła dziś pięciokrotna srebrna medalista igrzysk paraolimpijskich Anna Harkowska (Giant Liv OKS Warmia Mazury Olsztyn) startująca w kategorii WC5.

– Kochany Synku, medal dedykuję Tobie – jesteś moim Skarbem, dajesz mi wiele energii do dalszej, ciężkiej pracy. Medal dedykuję też Twojej mamie, która dała mi Ciebie – napisał na swoim fanpage’u szczęśliwy Giera. Nie obyło się także bez podziękowań dla trenera kadry Jakuba Pieniążka i trenera Anny Harkowskiej, Mariana Kowalskiego, który go pilotował.

Najlepszy okazał się być reprezentant Holandii brązowy paraolipmijczyk z Rio De Janeiro Jetze Plat, który wygrał z blisko jednominutową przewagą z Gierą. Tym razem utytułowany para triathlonista pozostawil Polaków w tyle.

Blisko srebra była także Anna Harkowska. Przegrała walkę o drugie miejsce i ostatecznie uplasowała się na ostatnim stopniu podium ze stratą zaledwie 0.21s do Brytyjki Crystal Lane-Wright. Bezkonkurencyjna była wielokrotna mistrzyni paraolimpijska z Wielkiej Brytanii Sarah Storey.

– Zdobyłam Brąz, dziękuję mojemu Trenerowi za prowadzenie mnie przez Radio. – napisała Harkowska na swoim FB tuż po ukończeniu wyścigu. Trener Kowalski ma dziś zatem powody do radości.

Mistrzostwa Świata w parakolarstwie UCI Paracycling Road World Championships Maniago potrwają do niedzieli 5 sierpnia. Na najważniejszą imprezę para kolarskiego sezonu przybylo 400 zawodnikow z 46 krajów świata. Polska ekipa liczy 24 zawodników i zawodniczek. Przed nami starty tandemów (piątek po południu) oraz wyścig ze startu wspólnego we wszystkich kategoriach (sobota-niedziela).