Podczas Międzynarodowych Mistrzostw Hanoweru (5-12 maja) w strzelectwie sportowym niepełnosprawnych Polacy zdobyli w sumie trzy medale zespołowo (dwa razy srebro i brąz). Indywidualnie brązowy krążek zdobył Szymon Sowiński.

W Hanowerze startowały 32 reprezentacje z całego świata, razem 287 osobo-startów, wtym 7 zawodników z Polski.  Zawodnik Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „START” w Zielonej Górze – Szymon Sowiński w konkurencji P5 – pistolet standard 40 strz. zdobył brązowymedal, co przyczyniło się do zdobycia przez zespół w składzie Szymon Sowiński (START Zielona Góra), Kacper Pierzyński (START Gorzów Wlkp), Sławomir Okoniewski (START Szczecin)  srebrnego medalu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W kolejnych dniach drużyna w tym samym składzie zdobyła srebrny medalw konkurencji P4 – pistolet dowolny 60 strz. przegrywając „złoto” jedynie trzema punktami z zespołem Szwecji, a w konkurencji P1 – pistolet pneumatyczny 60 strz. zdobyła brązowy medal.

Ze zmiennym szczęściem strzelali karabiniarze. Najbardziej wartościowy wynik uzyskała Jolanta Szulc(START Szczecin), która w konkurencji R2 karabin pneumatyczny 60strz. stojąc uzyskała wynik 578,8 pkt – zajmując 9 miejsce, a 18 letnia juniorka Emilia Babska(LEGIA Warszawa) zajęła 11 miejsce, wynikiem 566,7 pkt. Należy wspomnieć, iż Emilia Babskauzyskała najlepsze rezultaty wśród kadrowiczów w konkurencji R6 karabin dowolny 60 strz., wynik 600,00 pkt.  oraz w konkurencji R3 karabin pneumatyczny 60 strz. – wynik 630,9 pkt. uzyskane wyniki to nowe rekordy życiowe, jednak nie pozwoliły jeszcze zakwalifikować się do finału. W zawodach brali udział jeszcze Waldemar Andruszkiewicz i Tadeusz Sondej (oboje START Szczecin), jednakże uzyskali oni wyniki, które nie dały miejsca w ścisłym finale.

Wymienione Międzynarodowe Mistrzostwa w Hanoweru są jedną z większych imprez dla niepełnosprawnych na świecie, poprzez rozgrywanie zarówno konkurencji kulowych i pneumatycznych w pistolecie i karabinie na trzech dystansach 50m, 25m, 10m, jak również ilości startujących reprezentacji można porównać je z Mistrzostwami Świata. Według trenera kadry narodowej Marka Maruchybył do dobry sprawdzian naszych kadrowiczów przed zbliżającym się Pucharem Świata w miejscowości Osijek – Chorwacja w lipcu 2019.