Polski Komitet Paraolimpijski wspiera akcję motywacyjną gdyńskich licealistów. #bezwymówek to projekt, który ma zmobilizować ludzi do działania i pozytywnego nastawienia do życia.

– Z radością włączyliśmy się w projekt Be Positive Be Active #bezwymowek – mówi Łukasz Szeliga, prezes PKPar – Nie mogliśmy postąpić inaczej. Po pierwsze do akcji zostali zaproszeni nasi paraolimpijczycy, a po drugie doceniamy inicjatywę młodych ludzi.

– Odezwałem się do Pana Łukasza Szeligi przez portal społecznościowy i ku mojemu zaskoczeniu szybko przystąpiliśmy do pracy, w ciągu kilku godzin mieliśmy decyzję o współpracy – Michał Laskowski,  pomysłodawca projektu Be Positive Be Active.

Be Positive Be Active to projekt społeczny realizowany przez gdyńskich licealistów w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Ich zadaniem jest zmotywowanie oraz zainspirowanie każdego do realizacji wytyczonych przez siebie celów. Pragną rozprzestrzeniać chęć działania, wiarę w siebie i pozytywne nastawienie do życia. Założeniem ich projektu jest organizowanie spotkań z niezwykłymi osobami, które potwierdzą, że wszystko jest możliwe.

W połowie stycznia zaproszono do współpracy jedenaście osób z niepełnosprawnościami, głównie paraolimpijczyków. Wśród nich są:

Lucyna Kornobys– srebrna medalistka paraolimpijska w pchnięciu kulą;

Rafał Mikołajczyk – zwycięzca Pucharu Świata w parakolarstwie w roku 2016 w klasie H1;

Kamila Kubas – brązowa medalistka paraolimpijska w parakajakarstwie

Jakub Tokarz Paracanoe – mistrz paraolimpijski w parakajakarstwie;

Alicja Fiodorow – czterokrotna srebrna i trzykrotna brązowa medalistka igrzysk paraolimpijskich;

Wojtek Makowski – W.A.M – wicemistrz paraolimpijski w pływaniu;

Rafał Czuper – wicemistrz paraolimpijski w tenisie stołowym;

Oliwia Jabłońska – wicemistrzyni i brązowa medalistka paraolimpijska w pływaniu;

Jacek Gaworski – wicemistrz paraolimpijski w szermierce na wózkach;

Jasiek Mela – najmłodszy w historii zdobywca biegunów, pierwsza osoba z niepełnosprawnościami, która tego dokonała;

Łukasz Krasoń – pierwszy niepełnosprawny mówca motywacyjny w Polsce.

To oni, jak mało kto w szczególny sposób pokazują siłę i determinację. Wędrują na szczyt, pokonując nie tylko swoich sportowych rywali, ale również niepełnosprawności. Akcja #bezwymowek to zastrzyk motywacji dla wszystkich tych, którzy zawsze mają milion wymówek by czegoś nie zrobić.

Patronat Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego nad projektem #bezwymowek to początek cyklu ciekawych inicjatyw. Posta z akcją #bezwymowek udostępnili już m.in. Jagiellonia Białystok, Artur Siódmiak, Adam Wiśniewski, Kamila Lićwinko, Piotr Myszka i Michał Pol.

Zapraszamy do śledzenia naszych profili na facebooku:

Polski Komitet Paraolimpijski

Be Positive Be Active