Oficjalna strona Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

2012 – Londyn – Osiągnięcia Polaków

2012 – Londyn – Osiągnięcia Polaków2019-02-01T15:27:43+00:00
Imię i Nazwisko Dyscyplina  Kategoria Miejsce na Igrzyskach Klub sportowy
Marcin Awiżeń bieg na 800 m T46 15 Start Radom
bieg na 1500 m T46 nie ukończył
Marcin Balcerowski koszykówka na wózkach 8
Mateusz Filipski koszykówka na wózkach 8
Krzysztof Bandura koszykówka na wózkach 8
Jan Cyrul koszykówka na wózkach 8
Piotr Darnikowski koszykówka na wózkach 8
Sławomir Gorzkowicz koszykówka na wózkach 8
Piotr Łuszyński koszykówka na wózkach 8
Andrzej Macek koszykówka na wózkach 8
Dominik Mosler koszykówka na wózkach 8
Krzysztof Pietrzyk koszykówka na wózkach 8
Robert Wiśnik koszykówka na wózkach 8
Marcin Wróbel koszykówka na wózkach 8
Albin Batycki tenis na wózkach indywidualnie 1/32 finału IKS Spartakus
tenis na wózkach debel 1/16 finału
Tomasz Blatkiewicz rzut dyskiem F37/38 brązowy medal Start Gorzów Wielkopolski
pchnięcie kulą F37/38 5. miejsce
Dorota Bucław tenis stołowy kl. 1-2 eliminacje IKS AWF Warszawa
Adrian Castro szermierka na wózkach – szabla B eliminacje IKS AWF Warszawa
Renata Chilewska rzut dyskiem F35/36 5 Start Szczecin
pchnięcie kulą F35/36 6
Patryk Chojnowski tenis stołowy indywidualnie kl.10 złoty medal Olimpia-Unia Grudziądz
tenis stołowy drużynowo kl. 9-10 srebrny medal
Jacek Czech pływanie 50 m stylem grzbietowym S2 5 Integracja Tarnobrzeg
pływanie 50 m stylem dowolnym S2 4
pływanie 100 m stylem dowolnym S2 4
Piotr Czop szermierka na wózkach – floret B 1/8 finału IKS AWF Warszawa
Ewa Durska pchnięcie kulą F20 złoty medal UKS Barnim Goleniów
Anna Duzikowska bieg na 100 m T13 12. miejsce OKS Warmia i Mazury Olsztyn
bieg na 400 m T13 6. miejsce
Alicja Eigner tenis stołowy indywidualnie kl. 6 eliminacje Start Wejherowo
tenis stołowy drużynowo kl. 6-10 brązowy medal
Kamil Fabisiak tenis na wózkach indywidualnie 1/32  finału SIKT Płock
tenis na wózkach debel 1/16 finału
Marta Fidrych szermierka na wózkach – szpada kat. A 1/4 finału IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – szpada drużynowo Open 4. miejsce
Alicja Fiodorow bieg na 200 m T46 srebrny medal Start Radom
bieg na 400 m T46 brązowy medal
Michał Gadowski mieszana dwójka wioślarska TA 10 miejsce KSI Start Szczecin
Piotr Grudzień tenis stołowy indywidualnie kl. 8 eliminacje Start Zielona Góra
tenis stołowy drużynowo kl. 6-8 złoty medal
Karolina Hamer pływanie 50 m stylem grzbietowym S4 8 miejsce Start Katowice
Tomasz Hamerlak bieg na 1500 m T54 eliminacje BZSR Bielsko-Biała
bieg na 5000 m T54 eliminacje
maraton T54 8. miejsce
Anna Harkowska kolarstwo ze startu wspólnego C4-5 srebrny medal OKS Warmia i Mazury Olsztyn
kolarstwo – wyścig na czas C5 srebrny medal
kolarstwo torowe – bieg na dochodzenie C5 srebrny medal
kolarstwo torowe – 500 m na czas C4-5 4. miejsce
Oliwia Jabłońska pływanie na 100 m stylem motylkowym S10 srebrny medal Start Wrocław
pływanie na 50 m stylem dowolnym S10 eliminacje
pływanie na 100 m stylem dowolnym S10 8. miejsce
pływanie na 400 m stylem dowolnym S10 4. miejsce
Małgorzata Jankowska tenis stołowy indywidualnie kl.9 eliminacje IKS AWF Warszawa
tenis stołowy drużynowo kl. 6-10 brązowy medal
Piotr Jaroszewski tenis na wózkach indywidualnie 1/16 finału SIKT Płock
tenis na wózkach debel 1/16 finału
Daria Kabiesz rzut dyskiem F40 5. miejsce Start Wrocław
pchnięcie kulą F40 5. miejsce
Marek Kantczak łucznictwo – łuk bloczkowy 1/16 finału Start Gorzów Wielkopolski
Jacek Kołodziej skok w dal F20 5. miejsce Orkan Ostrzeszów
Rafał Korc bieg na 1500 m T20 brązowy medal Start Otwock
Krzysztof Kosikowski (przewodnik: Artur Korc) kolarstwo – wyścig na czas B 7. miejsce OKS Warmia i Mazury Olsztyn
kolarstwo – wyścig ze startu wspólnego B srebrny medal
Wojciech Kosowski strzelectwo – pistolet dowolny 50 m SH1 5. miejsce Start Białystok
strzelectwo – pistolet dowolny 10 m SH1 7. miejsce
Justyna Kozdryk powerlifting do 44 kg 5. miejsce RSSiRON Start Radom
Karol Kozuń rzut oszczepem F54-56 7. miejsce IKS Start Zduńska Wola
pchnięcie kulą F54-56 srebrny medal
Tadeusz Kruszelnicki tenis na wózkach indywidualnie 1/32 finału Ziębicki Klub Tenisowy
tenis na wózkach debel 1/16 finału
Karolina Kucharczyk skok w dal F20 złoty medal MUKS Rawicz
Damian Kulig powerlifting do 100 kg 6. miejsce Start Wrocław
Marta Langner bieg na 100 m T37 eliminacje Start Wrocław
skok w dal F37 6. miejsce
Wawrzyniec Latus powerlifting do 75 kg 6. miejsce Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy
Maciej Lepiato skok wzwyż F46 złoty medal Start Gorzów Wielkopolski
Jolanta Pawlak (od 2015 Jolanta Majka) mieszana dwójka wioślarska TA 10. miejsce KSI Start Szczecin
Marta Makowska szermierka na wózkach -floret B brązowy medal IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – szpada B 1/4 finału
szermierka na wózkach – szpada drużynowo Open 4. miejsce
Stefan Makowski szermierka na wózkach – floret A 1/8 finału IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – szabla A eliminacje
Łukasz Mamczarz skok wzwyż F42 brązowy medal Start Gorzów Wielkopolski
Arleta Meloch bieg na 1500 m T20 srebrny medal Olimpia-Unia Grudziądz
Joanna Mendak pływanie na 100 m stylem motylkowym S12 złoty medal Start Białystok
pływanie na 100 m stylem dowolnym S12 4. miejsce
pływanie na 50 m stylem dowolnym S12 5. miejsce
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM12 4. miejsce
Mateusz Michalski bieg na 100 m T12 srebrny medal Start Gorzów Wielkopolski
bieg na 200 m T12 złoty medal
Marcin Mielczarek bieg na 100 m T36 8. miejsce IKS Start Zduńska Wola
bieg na 200 m T36 6. miejsce
skok w dal F36 4. miejsce
Barbara Niewiedział bieg na 1500 m T20 złoty medal LUKS MGOKSiR Korfantów
Paweł Olejarski tenis stołowy indywidualnie kl. 11 4. miejsce BSTS Bystrzyca Kłodzka
Milena Olszewska łucznictwo – łuk klasyczny stojąc brązowy medal Start Gorzów Wielkopolski
Natalia Partyka tenis stołowy indywidualnie kl. 10 złoty medal Start Szczecin
tenis stołowy drużynowo kl. 6-10 brązowy medal
Krzysztof Paterka pływanie na 100 m stylem klasycznym SB8 5. miejsce Start Poznań
Wiktor Patryas łucznictwo – łuk klasyczny stojąc 1/32 finału LKS Łucznik Żywiec
Katarzyna Pawlik pływanie na 100 m stylem grzbietowym S10 eliminacje Start Katowice
pływanie na 100 m stylem dowolnym S10 eliminacje
pływanie na 400 m stylem dowolnym S10 5. miejsce
pływanie na 50 m stylem dowolnym S10 eliminacje
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM10 eliminacje
Daniel Pęk bieg na 1500 m T20 srebrny medal UKS Skorzewo
Karolina Pęk tenis stołowy indywidualnie kl. 9 eliminacje IKS Tarnobrzeg
tenis stołowy drużynowo kl. 6-10 brązowy medal
Dariusz Pender szermierka na wózkach – szpada kat. A złoty medal IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – floret kat. A 1/4 finału
Katarzyna Piekart bieg na 100 m T46 4. miejsce IKS Siedlce
bieg na 200 m T46 7. miejsce
rzut oszczepem F46 złoty medal
Paweł Piotrowski rzut dyskiem F35/36 4. miejsce Start Wrocław
Grzegorz Pluta szermierka na wózkach – szpada kat. B 1/8 finału IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – szabla kat. B złoty medal
Grzegorz Polkowski pływanie na 100 m stylem grzbietowym S11 eliminacje IKS AWF Warszawa
pływanie na 100 m stylem dowolnym S11 8. miejsce
pływanie na 50 m stylem dowolnym S11 eliminacje
Sebastian Powroźniak tenis stołowy indywidualnie kl. 10 eliminacje Start Radom
tenis stołowy drużynowo srebrny medal
Monika Pudlis kolarstwo wyścig indywidualny na czas H4 5. miejsce IKS „Smok” Orneta
kolarstwo wyścig ze startu wspólnego H4 5. miejsce
Mirosław Pych rzut oszczepem F12/13 7. miejsce Start Gorzów Wielkopolski
Tomasz Rębisz pchnięcie kulą F46 brązowy medal Start Koszalin
Janusz Rokicki pchnięcie kulą F57/58 srebrny medal MOSiR Cieszyn
Marcin Ryszka pływanie na 100 m stylem klasycznym SB11 eliminacje IKS AWF Warszawa
pływanie na 100 m stylem dowolnym S11 eliminacje
pływanie na 400 m stylem dowolnym S11 eliminacje
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM11 eliminacje
Piotr Sawicki łucznictwo – łuk klasyczny W1-W2 1/8 finału ICSIR Start Lublin
Krystyna Siemieniecka tenis stołowy indywidualnie kl. 11 4. miejsce UKS Dziesiątka Nowa Sól
Marcin Skrzynecki tenis stołowy indywidualnie kl. 8 1/4 finału Start Zielona Góra
tenis stołowy drużynowo kl. 6-8 złoty medal
Arkadiusz Skrzypiński kolarstwo wyścig indywidualny na czas H3 8. miejsce Start Szczecin
kolarstwo wyścig ze startu wspólnego H3 5. miejsce
Krzysztof Smorszczewski pchnięcie kulą F54-56 7. miejsce Start Białystok
Martyna Snopek wioślarstwo jedynki AS 9. miejsce Start Szczecin
Mariusz Sobczak skok w dal F36 srebrny medal Start Radom
Maciej Sochal rzut maczugą F31/32/51 9. miejsce Start Koszalin
pchnięcie kulą F32/33 4. miejsce
Radosław Stańczuk szermierka na wózkach – szpada kat. A 1/8 finału IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – szpada kat. A 4. miejsce
Jolanta Szulc strzelectwo – karabinek pneumatyczny 10 m SH1 17. miejsce Start Szczecin
strzelectwo – Karabin małokalibrowy 50 m, trzy postawy SH1 7. miejsce
strzelectwo – Karabin pneumatyczny 10 m, leżąc SH1 18. miejsce
strzelectwo – Karabin małokalibrowy 50 m, leżąc SH1 42. miejsce
Piotr Szymeczek powerlifting do 82,5 kg 8. miejsce Start Tarnów
Mariusz Tomczyk powerlifting do 60 kg 6. miejsce Start Wrocław
Bartosz Tyszkowski rzut dyskiem F40 4. miejsce Start Gorzów Wielkopolski
pchnięcie kulą F40 4. miejsce Start Gorzów Wielkopolski
Łukasz Wietecki bieg na 800 m T13 4. miejsce AZS Poznań
bieg na 1500 m T13 7. miejsce
Rafał Wilk kolarstwo ze startu wspólnego H3 złoty medal Start Szczecin
kolarstwo – wyścig na czas H3 złoty medal
Dagmara Witos-Eze szermierka – szpada drużynowo open 4. miejsce IKS AWF Warszawa
Grażyna Wojciechowska łucznictwo – łuk klasyczny stojąc 1/16 finału MLKS Czarna Strzała Bytom
Paulina Woźniak pływanie na 100 m stylem klasycznym SB8 brązowy medal Start Szczecin
pływanie na 100 m stylem motylkowym S9 6. miejsce
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM9 8. miejsce
Zbigniew Wyganowski szermierka na wózkach – floret kat. B eliminacje IKS AWF Warszawa
Marzena Łazarz powerlifting do 75 kg 6. miejsce Start Tarnów
Ewa Zielińska bieg na 100 m T42 7. miejsce ZSR Start Zielona Góra
skok w dal F42/44 12. miejsce