Oficjalna strona Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

2004 – Ateny – Osiągnięcia Polaków

2004 – Ateny – Osiągnięcia Polaków2019-02-01T15:10:12+00:00
>Imię i Nazwisko Dyscyplina Kategoria Miejsce na Igrzyskach Klub sportowy
Waldemar Andruszkiewicz karabin pneumatyczny leżąc SH1 14. miejsce KSI Start Szczecin
karabin pneumatyczny stojąc SH1 21. miejsce
karabin dowolny leżąc SH1 18. miejsce
karabin dowolny 3×40 SH1 22. miejsce
Agnieszka Bartczak tenis na wózkach indywidualnie 1/8 finału LOB Wrocław
Albin Batycki tenis na wózkach indywidualnie 1/32 finału IKS Spartakus
tenis na wózkach debel 1/8 finału
Ryszard Beczek 200 m stylem dowolnym S5 brązowy medal KSI Start Szczecin
100 m stylem dowolnym S5 4. miejsce
50 m stylem motylkowym S5 eliminacje
50 m stylem dowolnym S5 5. miejsce
Tomasz Blatkiewicz rzut dyskiem F37 złoty medal Start Gorzów Wielkopolski
pchnięcie kulą F37 złoty medal
Katarzyna Brzostowska 100 m stylem grzbietowym S10 6. miejsce Start Białystok
100 m stylem dowolnym S10 eliminacje
400 m stylem dowolnym S10 8. miejsce
50 m stylem dowolnym S10 eliminacje
200 m stylem zmiennym SM10 eliminacje
Alicja Bukańska łucznictwo – indywidualnie stojąc 1/8 finału Start Gorzów Wielkopolski
łucznictwo – drużynowo open 1/4 finału
Ryszard Bukański łucznictwo indywidualnie stojąc 1/8 finału Stal Gorzów Wielkopolski
łucznictwo- drużynowo open 1/4 finału
Janusz Bułyk łucznictwo -indywidualnie W2 1/16 finału Start Gdańsk
Renata Chilewska rzut dyskiem F35-38 brązowy medal Start Szczecin
rzut oszczepem F35-38 złoty medal
pchnięcie kulą F35-36 srebrny medal
Tomasz Chmurzyński bieg na 10 000 m T13 14. miejsce Triumf Start Bydgoszcz
maraton T13 nie ukończył
Robert Chyra rzut dyskiem F37 4. miejsce IKS Start Zduńska Wola
pchnięcie kulą F37 brązowy medal
Leszek Ćmikiewicz rzut dyskiem F32 10. miejsce Start Gorzów Wielkopolski
skok wzwyż F32 5. miejsce
rzut oszczepem F32 8.miejsce
Piotr Czop szermierka na wózkach- floret indywidualnie B srebrny medal
szermierka na wózkach- floret drużynowo brązowy medal
szermierka na wózkach – szabla indywidualnie B 1/4 finału
szermierka na wózkach – szabla drużynowo srebrny medal
Kamil Drągowski pływanie na 100 m stylem motylkowym S10 eliminacje Start Białystok
pływanie sztafeta 4×100 m stylem zmiennym do 34 pkt brązowy medal
Beata Drozdowska pływanie 100 m stylem grzbietowym S9 4. miejsce Start Białystok
pływanie 100 m stylem dowolnym S9 6. miejsce
pływanie 50 m stylem dowolnym S9 7. miejsce
pływanie 400 m stylem dowolnym S9 eliminacje
pływanie sztafeta 4×100 m stylem zmiennym do 34 pkt nie ukończona
pływanie sztafeta 4×100 m stylem dowolnym do 34 pkt 5. miejsce
Alicja Fiodorow bieg na 100 m T46 4. miejsce Start Radom
bieg na 200 m T46 4. miejsce
bieg na 400 m T46 brązowy medal
Ryszard Fornalczyk powerlifting do 75 kg 4. miejsce Start Koszalin
Renata Frelik szermierka na wózkach – floret indywidualnie A 1/8 finału IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – floret drużynowo brązowy medal
szermierka na wózkach – szpada indywidualnie A eliminacje
szermierka na wózkach – szpada drużynowo 4. miejsce
Kordian Galiński bieg na 100 m T13 4 miejsce Astoria Bydgoszcz
bieg na 200 m T13 eliminacje
skok w dal F13 7. miejsce
Teresa Glińska tenis stołowy indywidualnie kl. 6-8 eliminacje KSN Start Warszawa
Andrzej Greń powerlifting do 52 kg 5. miejsce Start Zielona Góra
Małgorzata Grzelak tenis stołowy indywidualnie kl.9 eliminacje IKS AWF Warszawa
tenis stołowy drużynowo kl. 6-10 srebrny medal
Leszek Hallmann powerlifting do 100 kg 7. miejsce Start Wrocław
Karolina Hamer pływanie na 50 m stylem grzbietowym S4 7. miejsce Start Katowice
pływanie na 100 m stylem klasycznym SB4 eliminacje
pływanie na 50 m stylem motylkowym S4 6. miejsce
pływanie na 150 m stylem zmiennym SM4 4. miejsce
Tomasz Hamerlak bieg na 1500 m T54 10. miejsce BZSR Bielsko-Biała
bieg na 5000 m T54 9. miejsce
bieg na 10000 m T54 4. miejsce
maraton T54 brązowy medal
Patrycja Harajda pływanie na 100 m stylem grzbietowym S12 srebrny medal Start Wrocław
pływanie na 100 m stylem dowolnym S12 srebrny medal
pływanie na 400 m stylem dowolnym S12 4. miejsce
pływanie na 50 m stylem dowolnym S12 6. miejsce
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM12 srebrny medal
Arkadiusz Jabłoński szermierka na wózkach – szpada indywidualnie 4. miejsce IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – szpada drużynowo srebrny medal
szermierka na wózkach – szabla indywidualnie brązowy medal
szermierka na wózkach – szabla drużynowo srebrny medal
Krystyna Jagodzińska tenis stołowy indywidualnie kl. 10 eliminacje Start Koszalin
tenis stołowy drużynowo kl. 6-10 srebrny medal
Magdalena Jarosławska pływanie 100 m stylem klasycznym SB7 7. miejsce Start Białystok
pływanie 100 m stylem motylkowym S7 eliminacje
pływanie 100 m stylem dowolnym S7 eliminacje
pływanie 400 m stylem dowolnym S7 eliminacje
pływanie 50 m stylem dowolnym S7 eliminacje
pływanie – sztafeta 4×100 m stylem zmiennym do 34 pkt nie ukończony
Piotr Jaroszewski tenis na wózkach indywidualnie 1/16 finału SIKT Płock
tenis na wózkach – debel 1/4 finału
Adam Jurasz tenis stołowy indywidualnie kl. 7 eliminacje Jedność Żywiec
tenis stołowy drużynowo kl.6-7 srebrny medal
Edmund Klimek powerlifting do 48 kg 5. miejsce Start Wrocław
Krzysztof Kosikowski (przewodnicy: Robert Plotkowiak i Łukasz Tunkiewicz) kolarstwo szosowe – wyścig tandemów na czas B1-3 12. miejsce OKS Warmia i Mazury Olsztyn
kolarstwo torowe – sprint tandemów B1-3 eliminacje
kolarstwo torowe – 1 km na czas (tandemy) B1-3 17. miejsce
Mirosław Kowalski tenis stołowy indywidualnie kl. 6 4. miejsce Start Radom
tenis stołowy drużynowo kl.6-7 srebrny medal
Tadeusz Kruszelnicki tenis na wózkach indywidualnie 1/4 finału Ziębicki Klub Tenisowy
tenis na wózkach debel 1/4 finału
Damian Kulig powerlifting do 82,5 kg 9. miejsce Start Katowice
Jerzy Kulik tenis na wózkach indywidualnie 1/32 finału SIKT Płock
tenis na wózkach debel 1/8 finału
Krzysztof Kwapiszewski żeglarstwo – załoga 3-osobowa sonar 13. miejsce KSN Start Warszawa
Katarzyna Kwiatkowska bieg na 200 m T12 8. miejsce Start Katowice
bieg na 400 m T12 6. miejsce
Łukasz Labuch bieg na 100 m T37 srebrny medal Start Zduńska Wola
bieg na 200 m T37 6. miejsce
Marlena Lewandowska pływanie na 100 m stylem grzbietowym S7 4. miejsce Start Katowice
pływanie na 50 m stylem motylkowym S7 4. miejsce
pływanie na 100 m stylem dowolnym S7 eliminacje
pływanie na 50 m stylem dowolnym S7 eliminacje
pływanie – sztafeta 4×100 m stylem zmiennym do 34 pkt 5. miejsce
Grzegorz Lewonowski szermierka na wózkach – szpada indywidualnie B 1/8 finału IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – floret indywidualnie B eliminacje
Tomasz Leżański łucznictwo indywidualnie stojąc srebrny medal KSN Start Warszawa
łucznictwo drużynowo open 1/4 finału
Rafał Lis tenis stołowy indywidualnie kl.4 eliminacje Start Gdańsk
Stefan Makowski szermierka na wózkach – floret indywidualnie A 1/8 finału IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – floret drużynowo brązowy medal
szermierka na wózkach – szabla indywidualnie A srebrny medal
szermierka na wózkach – szabla drużynowo srebrny medal
Anna Marczuk powerlifting do 44 kg 7. miejsce Start Bydgoszcz
Joanna Mendak pływanie na 100 m stylem grzbietowym S12 5. miejsce Start Białystok
pływanie na 100 m stylem klasycznym SB12 5. miejsce
pływanie na 100 m stylem motylkowym S12 złoty medal
pływanie na 100 m stylem dowolnym S12 brązowy medal
pływanie na 50 m stylem dowolnym S12 4. miejsce
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM12 4. miejsce
Aneta Michalska pływanie na 100 m stylem motylkowym S8 eliminacje Start Tarnów
pływanie na 100 m stylem dowolnym S8 eliminacje
pływanie na 100 m stylem grzbietowym S8 eliminacje
pływanie na 400 m stylem dowolnym S8 eliminacje
pływanie na 50 m stylem dowolnym S8 eliminacje
pływanie sztafeta 4×100 m stylem dowolnym do 34 pkt 5. miejsce
pływanie sztafeta 4×100 m stylem zmiennym do 34 pkt nie ukończono
Mateusz Michalski pływanie na 100 m stylem grzbietowym S6 brązowy medal MOSiR Knurów
pływanie na 100 m stylem klasycznym SB5 eliminacje
Pływanie na 50 m stylem motylkowym S6 eliminacje
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM6 7. miejsce
pływanie – sztafeta 4×100 m stylem zmiennym do 34 pkt brązowy medal
Katarzyna Mielczarek pływanie na 50 m stylem dowolnym S2 7. miejsce IKS AWF Warszawa
pływanie na 50 m stylem grzbietowym S2 7. miejsce
Robert Musiorski pływanie na 100 m stylem klasycznym SB 12 5. miejsce Start Katowice
pływanie na 100 m stylem dowolnym S12 eliminacje
pływanie na 400 m stylem dowolnym S12 eliminacje
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM12 8. miejsce
Piotr Nowak żeglarstwo – załoga 3-osobowa sonar 13. miejsce KSN Start Warszawa
Sławomir Okoniewski Strzelectwo – pistolet pneumatyczny SH1 23. miejsce Start Szczecin
Małgorzata Olejnik łucznictwo – indywidualnie stojąc brązowy medal Start Kielce
łucznictwo – drużynowo open 1/4 finału
Ryszard Olejnik łucznictwo – indywidualnie stojąc 1/8 finału Start Kielce
Krzysztof Owsiany powerlifting do 56 kg 5. miejsce Start Wrocław
Natalia Partyka tenis stołowy indywidualnie kl.10 złoty medal SKTS Best-Chem Sochaczew
tenis stołowy drużynowo kl.6-10 srebrny medal
Krzysztof Paterka pływanie na 100 m stylem klasycznym SB8 nie ukończył finału Start Poznań
pływanie – sztafeta 4×100 m stylem zmiennym do 34 pkt brązowy medal
Katarzyna Pawlik pływanie na 100 m stylem grzbietowym S10 8. miejsce Start Katowice
pływanie na 100 m stylem motylkowym S10 srebrny medal
pływanie na 100 m stylem dowolnym S10 srebrny medal
pływanie na 400 m stylem dowolnym S10 złoty medal
pływanie na 50 m stylem dowolnym S10 eliminacje
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM10 5. miejsce
pływanie – sztafeta na 4×100 m stylem dowolnym do 34 pkt 5. miejsce
Dariusz Pender szermierka na wózkach – szpada indywidualnie kat. A 1/4 finału IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – szpada drużynowo srebrny medal
szermierka na wózkach – floret indywidualnie kat. A brązowy medal
szermierka na wózkach – floret drużynowo brązowy medal
Mirosław Piesak pływanie na 50 m stylem grzbietowym S2 srebrny medal Triumf Start Bydgoszcz
pływanie na 100 m stylem dowolnym S2 5. miejsce
pływanie na 50 m stylem dowolnym S2 4. miejsce
Damian Pietrasik pływanie na 100 m stylem grzbietowym S11 5. miejsce IKS AWF Warszawa
pływanie na 100 m stylem klasycznym SB11 nie ukończył finału
Piotr Pijanowski pływanie na 100 m stylem grzbietowym S10 eliminacje SSI „Start” Poznań
pływanie na 100 m stylem motylkowym S10 6. miejsce
pływanie na 100 m stylem dowolnym S10 8. miejsce
pływanie na 400 m stylem dowolnym S10 brązowy medal
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM10 brązowy medal
pływanie – sztafeta na 4×100 metrów stylem zmiennym 34 pkt brązowy medal
Paweł Piotrowski rzut dyskiem F36 4. miejsce Start Wrocław
rzut oszczepem F36 srebrny medal
pchnięcie kulą F36 złoty medal
Aneta Matysiak jeździectwo -ujeżdżanie test mistrzowski kl. II 18. miejsce
jeździectwo – ujeżdżanie test dowolny kl. II 17. miejsce
Jadwiga Polasik szermierka na wózkach – szpada indywidualnie kat. A 1/4 finału IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – szpada drużynowo 4. miejsce
szermierka na wózkach – floret indywidualnie kat. A 1/8 finału
szermierka na wózkach – floret drużynowo brązowy medal
Grzegorz Polkowski pływanie na 100 m stylem grzbietowym S11 8. miejsce IKS AWF Warszawa
pływanie na 100 m stylem dowolnym S11 4. miejsce
pływanie na 400 m stylem dowolnym S11 5. miejsce
pływanie na 50 m stylem dowolnym S11 srebrny medal
Jacek Przebierała rzut oszczepem F37 brązowy medal
Andrzej Puchalski żeglarstwo – załoga 3-osobowa Sonar 13. miejsce KSN Start Warszawa
Mirosław Pych rzut oszczepem F12 srebrny medal Start Gorzów Wielkopolski
pięciobój lekkoatletyczny F13 nie ukończył
Ryszard Rogala powerlifting do 90 kg srebrny medal Start Wrocław
Janusz Rokicki rzut dyskiem F58 10. miejsce MOSiR Cieszyn
pchnięcie kulą F58 srebrny medal
Andrzej Saluda Strzelectwo – pistolet pneumatyczny SH1, leżąc 14. miejsce Start Szczecin
Strzelectwo – pistolet dowolny SH1, leżąc 34. miejsce
Piotr Sawicki łucznictwo indywidualnie W2 9. miejsce ICSIR Lublin
łucznictwo drużynowo open 5. miejsce
Piotr Sikorski rzut dyskiem F35 7. miejsce Start Siedlce
pchnięcie kulą F35 7. miejsce
Marcin Skrzynecki tenis stołowy indywidualnie kl. 8 eliminacje Start Zielona Góra
Krzysztof Ślęczka pływanie na 50 m stylem grzbietowym S5 5. miejsce Start Wrocław
pływanie na 100 m stylem dowolnym S5 eliminacje
pływanie na 200 m stylem dowolnym S5 5. miejsce
pływanie na 150 m stylem zmiennym SM4 4. miejsce
Krzysztof Smorszczewski rzut oszczepem F55-56 10. miejsce Start Białystok
pchnięcie kulą F56 złoty medal
Mariusz Sobczak bieg na 100 m T36 eliminacje Start Radom
skok w dal F36-38 5. miejsce
Maciej Sochal pchnięcie kulą F33-34 11. miejsce Start Koszalin
Radosław Stańczuk szermierka na wózkach – szpada indywidualnie kat. A srebrny medal IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – szpada mężczyzn drużynowo srebrny medal
Maciej Sucharski pływanie na 400 m stylem dowolnym S6 eliminacje Start Poznań
pływanie na 200 m stylem dowolnym SM6 eliminacje
Maria Suska powerlifting do 82,5 kg brak zaliczonego podniesienia IKS Jezioro Tarnobrzeg
Magdalena Szczepińska pływanie na 100 m stylem motylkowym S10 złoty medal Start Białystok
pływanie na 100 m stylem dowolnym S10 eliminacje
pływanie na 50 m stylem dowolnym S10 6. miejsce
pływanie – sztafeta 4×100 m stylem zmiennym do 34 pkt nie ukończona
Jolanta Szulc strzelectwo – karabinek pneumatyczny stojąc SH1 17. miejsce Start Szczecin
strzelectwo – karabinek sportowy 3×20 SH1 9. miejsce
strzelectwo – karabinek pneumatyczny leżąc SH1 38. miejsce
strzelectwo – karabinek dowolny leżąc SH1 24. miejsce
Anna Szymul bieg na 100 m T46 srebrny medal Start Poznań
bieg na 200 m T46 srebrny medal
bieg na 400 m T46 srebrny medal
Mariusz Tomczyk powerlifting do 60 kg 7. miejsce Start Wrocław
Mariusz Tubielewicz bieg na 800 m T37 brązowy medal Start Radom
bieg na 1500 m T37 4. miejsce
Mirosława Turowska tenis stołowy indywidualnie kl. 6-8 4. miejsce
tenis stołowy drużynowo kl.6-10 srebrny medal
Tomasz Walisiewicz szermierka na wózkach – floret indywidualnie kat. A 1/8 finału SKS Konstancin/IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – floret drużynowo brązowy medal
szermierka na wózkach – szabla indywidualnie kat. A nie ukończył zawodów
Marcin Wesołowski skok w dal F12 11. miejsce Start Bydgoszcz
lekkoatletyka – pięciobój F13 nie ukończył
Dagmara Witos szermierka na wózkach – szpada indywidualnie kat. A 1/8 finału IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – szpada drużynowo 4. miejsce
szermierka na wózkach – floret indywidualnie kat. A 1/4 finału
szermierka na wózkach – floret drużynowo brązowy medal
Wiesława Wolak łucznictwo indywidualnie stojąc 1/8 finału Start Lublin
łucznictwo drużynowo kobiet 1/4 finału
Daniel Woźniak bieg na 100 m T12 półfinał Start Gorzów Wielkopolski
bieg na 200 m T12 eliminacje
bieg na 400 m T12 4. miejsce
Marta Wyrzykowska szermierka na wózkach – szpada indywidualnie kat. B brązowy medal IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – szpada drużynowo 4. miejsce
szermierka na wózkach – floret indywidualnie kat. B 1/4 finału
szermierka na wózkach – floret drużynowo brązowy medal
Robert Wyśmierski szermierka na wózkach – szpada indywidualnie kat. B srebrny medal IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – szpada drużynowo srebrny medal
szermierka na wózkach – szabla indywidualnie kat. B złoty medal
szermierka na wózkach – szabla drużynowo srebrny medal
Ewa Zielińska skok w dal F42 4. miejsce ZSR Start Zielona Góra
Andrzej Ziembowski pływanie na 50 m stylem dowolnym S3 8. miejsce Start Tarnów
pływanie na 100 m stylem dowolnym S3 7. miejsce
pływanie na 200 m stylem dowolnym S3 8. miejsce
Bożena Zych pchnięcie kulą F42-46 4. miejsce Start Radom